Prezes Kurski planuje zwiększenie produkcji programów religijnych w TVP. Wychodzimy temu pomysłowi naprzeciw.

Subskrybuj wideo
Multimedia

Co oni mi zrobili? Zostałem królem Polski?

jezus-reklama-kp

Prezes Kurski planuje zwiększenie produkcji programów religijnych w TVP. Wychodzimy temu pomysłowi naprzeciw.

TVKler24

Monolog Jezusa z klipu

Boże, co oni mi zrobili? Zostałem królem Polski???

I teraz muszę się tak ubierać?

Mam być przeciwnikiem prawa do aborcji, in vitro? Ale przecież sam poniekąd jestem z in vitro.

A w ogóle o co chodzi z tą tradycyjną rodziną??? Moi najbliżsi to dwunastu facetów.

Przepraszam…mam też bać się uchodźców? Serio? Przecież sam jestem uchodźcą… i Żydem…

I dlaczego moi wyznawcy ubierają się w sklepach z odzieżą militarną? Do kogo oni chcą strzelać?

Czy nie słyszeli o moim przykazaniu miłości? W skrócie chodziło o to, że masz kochać bliźniego, jak siebie samego. Wiem tato, że uważasz inaczej. Nie wracajmy do tego.

Ale mam nadzieję, że w Polsce zgadzają się raczej ze mną, skoro to mnie wybrali na swojego króla, a nie Ciebie!

Może jednak dasz mi jakąś radę – od czego tu zacząć?!

 

Stawiszyński: Jezus, Franciszek i uchodźcy

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.

Komentarze archiwalne

  1. Mienicie się tolerancyjnymi, podczas gdy wielokrotnie dokonujecie aktów nietolerancji i bezczelnych prowokacji. Zamieszczając taki filmik potwierdzacie, że jesteście nietolerancyjnymi totalistami obrażającymi innych i Boga. Wy pseudo-intelektualni zwolennicy wykluczenia i równości. Precz z tym obraźliwym kiczowatym “dziełkiem”.

  2. Obrzydliwość!!! Jak mozna w taki sposób się zhanbic? Nie Bóg Wam wybaczy…

  3. Ten klip reklamowy mnie obraża, mnie jako osobę wierzącą, robienie kpin z Jezusa, a tym samym z podstaw i kanonów mojej wiary jest obrzydliwe i niedopuszczalne

  4. Krytyka polityczna zwraca uwagę na problem z rozdzielnoscia państwa i kościoła a sami Państwo z krytyki politycznej wykorzystujecie religię do celów politycznych. Przypominam, że żyjemy w państwie demokratycznym i jeśli Polacy zdecydowali się na intronizacje to znaczy że większość narodu (czytaj katolicy) tego oczekiwali. Widać w tresciach klipu, że jego autorzy mają duże braki w temacie wiary, w tym intronizacji właśnie. Rada dla Państwa na przyszłość – radzę dobrze zapoznać się z tematem zanim obraża Państwo uczucia religijne milionów Polaków.

  5. 1. Jezus nie był z IN VITRO. 2. Aborcja = morderstwo na bezbronnym, najmniejszym człowieku. 3. Dwunastu Uczniów 4. Jeżeli Jezus był uchodźcą to przed kim uciekał? Chodzi o spis powszechny? – podróż Matki Boskiej i Józefa byłą koniecznością z uwagi na konieczność spisu w miejscowości, z której się pochodzi – w tym przypadku Józef musiał się udać do Betlejem. Nie ma mowy o żadnej ucieczce. 5. Żyd nie Żyd – jakie to ma znaczenie? Plemię żmijowe przez swój Talmud jasno odcina się od Chrystusa jako Zbawiciela i nakazuje w nim niszczyć gojów, stworzonych tylko po to by służyć Żydom. Proponuje poczytać wszystkim TALMUD – dla Żydów jest winem gdy Biblia to tylko woda. 6. Kochać bliźniego jak siebie samego – nie bardziej i nie więcej. Głupcem lub niegodziwcem jest ten kto myśli, że Przykazanie to pozwala na gwałt i tyranię na własnej rodzinie, narodzie, bliźnich w imię miłości do drugiego człowieka. Kto w takim razie będzie miłował najbliższych i siebie samego na tyle aby zapewnić im bezpieczeństwo? 7. Tak, w Polsce zgadzamy się z Chrystusem i chcemy by nam panował. Z Chrystusem, nie z jego wypaczoną wersją.

  6. Po prostu, Krytyka Polityczna nie chce przekonywać do siebie katolików. Można krytykować Kościół, ale dlaczego lekce sobie traktować Jezusa?!! Pierwsze pokolenie KP to już nie dwudziestolatki, a tak często ma odruchy licealistów.