Title

Uber

Prawicowa joga w Uberze

W Indiach wprowadzono dodatkowe punkty dla uczniów uczęszczających na jogę lub zaangażowanych w Narodowy Korpus Kadetów – przykład, z którego zapewne skorzysta minister Zalewska.

W Indiach jak w domu, smog drapie w gardło

Podobnie jak w Polsce, skrajny konserwatyzm w Indiach łączy się z radykalnym neoliberalizmem.
Jakosław Kaczyński

Czy Imperator boi się ulicy?

Wystąpienia Rebeliantów przeciw Gwieździe Śmierci powodują, że Szturmowcom rzedną na mrozie miny i podupada morale wyborców Imperium Zła.
Molla-Nasreddin-The-AntiModern-Biennale-Gwangju

Słowianie i Tatarzy leżą pod choinką

Slavs and Tatars nie są ani z PiS-u, ani z KOD-u.

Ekshumować Mickiewicza!

Chyba czas zbadać, czy w ciele Wieszcza nie było trotylu.

Rzeź niewiniątek

Cóż winna Anna Zalewska, ta „specjalistka” bez własnego zdania? To prezes jest genialnym strategiem reformy edukacji.

Trumna Mickiewicza i trumny smoleńskie

Spór o trumnę ze Stambułu można potraktować jako XIX-wieczną, wciąż romantyczną i skromną, choć już nieco wampiryczną zapowiedź skandali wokół trumien ze Smoleńska.

Polak Polakowi Januszem

Przepychanka pomiędzy „jajogłowymi” i „neoliberałami” z punktu widzenia „dołów” była i jest tylko inną odmianą „wojny na górze”.

Mielno – Harlow

Potomkowie żołnierzy wyklętych mogą jechać do Londynu za chlebem, ale do Warszawy ani za pracą, ani w poszukiwaniu pokoju nie może przyjechać uchodźca z Syrii.

Zdrajcy nie pojadą Pendolino

Władza PIS-u upadnie nie z powodu Trybunału Konstytucyjnego, lecz wówczas, kiedy lemingów nie będzie już stać na objeżdżanie samochodami centrum Koszalina i będą zmuszeni usiąść w dworcowej poczekalni.

aleksander-kwasniewski-bajtek

Komunizm nie upadł w 1989

Bezkrwawego upadku socjalizmu w Polsce nie dokonały tylko elity Solidarności w ramach jakkolwiek pojętej „zdrady”. Kapitalizm już od lat budowali sami Polacy, ćwicząc go na czarnym rynku, przemycając towary między Warszawą, Moskwą, Stambułem i Delhi.